7 Ağustos 2014 Perşembe

 
kakaoyagi.org olarak sizin için kakao yağının cilt çatlaklarında kullanımı hakkında bir yazı hazırladık iyi okumalar.
 

 

Cilt Çatlağı

 

 
Hemen hemen her 3 kadından birinde görülen deri çatlakları, sık kilo alıp verme dönemleri ve hamilelik sırasında ortaya çıkıyor. Çatlaklar hamilelik dönemi dışında genellikle ergenlik çağında, aşırı kilo alımından sonra oluşmaktadır. Cildimizde bulunan kalıtsal özelliklerinde çatlak oluşumu üzerinde etkisi olduğunu unutmamak gerekir. Oluştuğu bölgeler ise sıklıkla karın bölgesi, bel, kolların iç bölümleri, bacak ve kalça bölgeleridir. Araştırmalar gebelik sırasında ve doğum sonrasında kadınların %90′nı çatlak sorunu yaşadığını göstermektedir.

Özellikle hamilelik sırasında anne adayları haklı olarak diğer rahatsızlıklarda olduğu gibi çatlak tedavisi içinde kimyasal maddeler içermeyen bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerini tercih etmektedir. Gebelik sırasında özellikle karın bölgesindeki derinin gerilmesiyle oluşan çatlaklar için kakao yağı kullanabilirsiniz. Kakao yağı ile çatlak oluşumunu önlemede önemli bir sonuç almak mümkündür.

 

Çatlak Oluşumunu Engellemek

 


Unutmamak gerekir ki oluşmuş çatlakları gidermek, çatlaklar oluşmadan önce önleyici bakımlar yapmaktan zordur. Bu yüzden çatlaklar oluşmadan önce bakımlar yapmak çok daha kolay ve çatlak oluşumunu engelleyicidir. Çatlakların oluşumunu engellemek için kakao yağı ve e vitamininden faydalanabilirsiniz.

 

Kakao Yağı Çatlak Bakımı

 

 
Cildin kuru olması çatlakların oluşması için elverişli bir ortam hazırlar. Bu yüzden gebelik sırasında cildinizi sürekli nemli tutmak çok önemlidir. Kakao yağı nemlendirici özelliği çok iyi bilinen doğal bir yağdır. Kakao yağı aynı zamanda doğal antioksidan olması ile de tanınmaktadır. Oda sıcaklığında katı şekilde bulunan kakao yağı düşük erime ısısı ile cildinize sürdüğünüz anda erimeye ve yağ kıvamı almaya başlar. Kakao yağı cilde temas eder etmez içine nüfuz ederek hızla nemlendirmekte ve antioksidan özelliği ile çatlakların azalmasını ve yenilerinin oluşmasını engellemektedir.
Kakao yağıyla çatlak bakımı yapacaksanız 100 gr kakao yağına 30 ml avokado yağı ve 10 ml e vitamini ilave etmeniz çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

 

Kakao Yağı Nasıl Kullanılır

 

 
Ciltle temas ettiği anda eriyen kakao yağı günde 2 defa çatlak oluşan ve oluşma ihtimali bulunan bölgelere sürülmelidir. Gebeliğin ilk aylarından itibaren kakao yağı kullanmaya başlarsanız çok daha az çatlak oluşacaktır. Karın, bel, göğüsler ve kalça gibi çatlakların sık görüldüğü bölgelere hafif bir baskıyla dairesel hareketlerle sürebilirsiniz. Kakao yağını sadece hamilelik sırasında değil tüm hayatınız boyunca doğal bir nemlendirici olarak kullanabilirsiniz.

Bunu yanında badem yağı, jojoba yağı, e vitamini ve kakao yağını karıştırıp çatlakların üzerine sürerek etkili bir tedavi yöntemi uygulayabilirsiniz.

Bu yazımızla ilgili olarak Kakao Yağı Faydaları makalemizi inceleyebilirsiniz. Yazımız burada bitiyor sizde değerli görüş ve önerilerinizi bizlere iletebilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Yazımızı daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Değerli zamanınızı ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. kkyagictlk

0 yorum:

Yorum Gönder