7 Ağustos 2014 Perşembe

kakaoyagi.org olarak sizin için kakao yağının fiyatına dair bir yazı hazırladık iyi okumalar.

 

KakaoYağı Fiyatı

 

 
Kakaoi ülkemizde yetişmez işte bu yüzden kakao çekirdeklerinin soğuk sıkım metoduyla sıkılması ile elde edilen bu yağ genellikle ithal edilir. Kakao yağı başta Fildişi Sahilleri, Gana, Togo gibi Afrika ülkelerinde üretilir. Dünyadaki en büyük üretici Fildişi Sahilleri olup dünya çapında kakao yağı fiyatının belirlenmesinde oldukça etkilidir. Ülkemizde yetişmese de türkiye oldukça önemli kakao yağı işleyen ülkelerden birisidir. Ülkemize ham gelen kakao çekirdekleri kakao yağına dönüşür.

 

Kakao Yağı Satışı

 

 
Kakao yağı gıda ve kozmetik amaçlarla satılan bir yağdır. Özellikle çikolata yapımında yeri bulunan bu yağ, kadınların cilt bakımı ve bronzlaşma amaçlı kullanımlarıyla talebi artmaktadır.

Türkiye’de 10 lira ile 50 lira arasında değişen fiyatlarda tüketiciye sunulan bu yağın bir çok sahtesinin bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Orjinal kakao yağı katı bir yağdır.

Orjinal ve saf kakao yağı satın almak isterseniz Türkiye’de 100 ml 10 lira gibi bir fiyata doakozmetik.com adresinden alabilirsiniz. Ancak doa kozmetiğin kakao yağını kozmetik amaçlı satış yaptığını hatırlatalım.

Yazımız burada bitiyor, sizde değerli görüş ve yorumlarınızla yazıya katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca yazımızı sosyal ortamlarda paylaşarak daha fazla insana ulaşmasına yardımcı olursanız seviniriz. Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz. kkyagi

0 yorum:

Yorum Gönder