7 Ağustos 2014 Perşembe

kakaoyagi.org olarak bu yazımızda size kakao yağının cilde faydalarını aktaracağız, kakao yağı özellikle vücut bakımında faydaları bilinen bir yağ olup çatlaklar, bronzlaşma ve kuru cilt bakımında kullanılan bir yağdır.


 Kakao Yağı Vücut BakımıKakao yağı özellikle vücut bakımında kullanılan bir yağdır. Cilt çatlakları, epilasyon sonrası bakımı, hızlı bronzlaşma için kakao yağı kadınların vazgeçilmez ürünüdür. Üstelik kokusu sayesinde gerek vücudu gerekse ruhu dinlendiren faydalı bir yağdır kakao yağı. 

İstenmeyen tüyler için kadınlar genelde cımbız, ağda, jilet ve epilasyon yapmaktalar ama bu yapılan işlemler cildi kızartıp kurutuyor. Kakao yağı özellikle içeriğindeki E vitamini ve K vitamini sayesinde kızarmış hassas ciltlere derinlemesine bakım yaparak kızarıklığı dindirici özellik göstermektedir.  

Kakao yağıyla cilt bakımı


Yüz ve vücuda güzellik katmasıyla bilinen kakao yağı cildi derinlemesine besleyerek cildinizin parlaklık kazanmasını ve elastikiyet kazanmasını sağlamaya yardımcı olmaktadır. Cildinize katı kakao yağını uygulamakta zorluk çekebilirsiniz, bu yüzden aşağıda vereceğimiz tarifle kakao yağıyla iyi bir cilt bakım yağı yapabilirsiniz.

100 gr kakao yağı
30 ml jojoba yağı
30 ml macadamia yağı
10 ml e vitamini

Kakao yağını benmari usulü eritin ve yağı soğumaya bırakın yağ soğuduğunda diğer yağı ve vitamini ilave ederek karıştırın ve boş bir krem kavonozuna dökerek buzdolabına kaldırın. Evde hazırlamış olduğunuz cilt bakım yağınız 30 dakika sonra hazır.

Kakao Yağı Bronzlaşmak

 

Hızlı bronzlaşmak isteyen bir çok kumral ve beyaz tenli kadın güneşlenirken bronzlaşmak şöyle dursun sadece kızarmaktalar. Kakao yağı hızlı bronzlaştırıcı bir yağdır. Bronz bir tene kavuşmak için güneşlenirken kakao yağını tercih edebilirsiniz. Kakao yağı bronzlaşmak için en faydalı yağdır. Kakao yağını saf olarak uygulamanız bronzlaşma için çok önemlidir. 

Kakao yağıyla bornzlaşma için sabahın erken saatlerinde güneşin yakıcı olmadığı zaman kakao yağıyla 20 dakika kadar güneşlendikten sonra güneş kremi ile cildinizi koruyun. Unutmayın ki kakao yağı asla bir güneş koruyucu değildir.

Kakao Yağı Cilt Çatlakları


Hızlı kilo alıp verme, hamilelik ve genetik nedenlere bağlı olarak göğüs, basen ve göbek bölgesinde cilt çatlakları oluşabilir. Özellikle hamilelik döneminde hızla kilo alımı cildin çatlamasında önemli bir faktördür.  Kakao yağı cilt çatlaklarına en faydalı yağdır. Hamile olduğunuzu öğrendiğiniz andan itibaren cildinizde çatlamaları önlemek, yoğun nemlendirme yapmak için kakao yağını tercih edebilirsiniz. Her banyo sonrası göğüs, basen, kol ve göbek bölgenize kakao yağını masaj yaparak sürün.  

Kakao yağının cilde faydaları yazımız burada bitiyor siz de değerli görüş soru ve önerilerinizi yorumlar aracılığıyla iletebilir, yazımızın daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız ve paylaşımlarınız için teşekkür ederiz. kkyagiclt

0 yorum:

Yorum Gönder