Kakao Yağı

Kakao Yağı kullanımı,Kakao Yağı faydaları, Kakao Yağı ne işe yarar gibi Kakao Yağı ile ilgili tüm merak ettikleriniz

Anasayfa » Kakao Yağı Faydaları » Kakao Yağı Faydaları

kakao yağı faydalarıkakaoyagi.org olarak sizin için kakao yağının faydalarını anlatan bir yazı hazırladık iyi okumalar.

Kakao Yağının Faydaları

 

Kakao, çekirdekli bir ağaçtır Kakao yağı da, bu çekirdeklerden elde edilir, besin değeri yüksektir Bol miktarda protein ve karbonhidrat içerir Özellikle, cilt bakımında ve kozmetik alanda kullanılan kakao yağı, sağlık açısından da oldukça faydalıdır Kakao yağının faydalarını sayacak olursak ;

Kakao Yağının (cocoa butter) faydaları arasında bronzlaşmak için kullanımı sayılabilir. Sade kullanılabilir, saf kakao yağı hızlı bronzlaşma sağlamaktadır. Kakao yağını, havuç yağı, ve  susam yağı ile karıştırılarak kullanırsanız yazın iyi bronzlaşmayı sağlar. Bu sayede deniz tuzu, rüzgar ve güneşin olumsuz etkilerinden korunarak, sağlıklı bir bronzluk elde edilir.

Ayrıca uçucu yağlar sabit yağlarla karıştırılmadan cilde direkt olarak kullanılmamalıdır. Mutlaka seyreltilmelidir. Katı kakao yağı uçucu yağların kalitesini bozmadan seyreltebileceğiniz en iyi yağlardan birisidir.

Kakao Yağı Neye İyi Gelir

 

Fransa’da yapılan bir araştırmada, kakao yağının kadınların bacaklarına oldukça faydalı olduğu görüldü, Fransız bilim adamlarına göre vücudu haftada 1 kez kakao yağı ile ovmak cildin sıkılaşmasına ve selülitin ortadan kalkmasına yardımcı oluyor.

Hamilelik sırasında anne adayları  çatlak tedavisi için genellikle kimyasal maddeler içermeyen bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerini tercih etmektedir. Kakao yağının faydaları arasında hamilelik çatlakları gelmektedir. Gebelik sırasında özellikle karın bölgesindeki derinin gerilmesiyle oluşan çatlaklar için kakao yağını kullanabilirsiniz. Kakao yağı ile çatlak tedavisi ile önemli bir sonuç almak mümkündür.

Kakao yağı bronzlaşmak için kullanılır.  Kakao yağı uyarıcı, iştah açıcı ve kuvvet vericidir. İdrar söktürür. Vücuttaki zehirlerin dışarı atılmasını sağlar. Böbrek iltihaplarını giderir

Kakao Yağı Kullanım Alanları

 

 •  Hızlı ve sağlıklı bronzlaşmayı sağlar Güneşin zararlı etkilerini giderir
 • Hamilelik öncesi kullanılırsa, vücutta oluşabilecek çatlakaları önler
 • Dudakların çatlamasını ve ciltteki pullanmayı önler
 • Uyku verici ve dinlendirici özelliği vardır
 • Kalbi kuvvetlendirir, vücuda dinçlik verir
 • İyi bir iştah açıcıdır
 • Hazmı kolaylaştırır
 • Böbrek hastalıklarına iyi gelir Böbrek iltihaplarını giderir
 • İdrar söktürücü özelliği vardır
 • Göğüs ucunda oluşan çatlamalar ve yaraları iyileştirir
 • Basur (hemoroid), şikayetlerine iyi gelir

 

Kakao yağı faydaları oldukça bilinen bir yağdır, tüketimi fazla olan kakao yağı en çok çikolata yapımında faydalanılır. Ülkemizde pişirilme amaçlı çok faydalanılmayan kakao yağı daha çok profesyonel gıda üretiminde kullanılmaktadır. Ayrıca kozmetik bakımlarda kakao yağından faydalanılır.

Bu yazımızla alakalı olarak Kakao Yağı Bronzlaşma makalemizi inceleyebilirsiniz. Yazımız burada bitiyor side kakao yağı faydaları hakkında görüş soru ve önerilerinizi bizimle paylaşabilir sorularınızı bize iletebilirsiniz. Yazımızı daha fazla insana ulaşması için sosyal medyada paylaşırsanız seviniriz. Değerli vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Kaynaklar:

http://nfscfaculty.tamu.edu/talcott/Food%20Chem%20605/Spring%202012%20Class/Review-Cocoa%20Butter.pdf

Daha Fazla İnsana Ulaşması İçin Lütfen Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaşın

Facebook Twitter Google+ Pinterest Linkedin

Teşekkür Ederiz

Diğer Yazılar

Değerli Yorum ve Sorularınızı Bekleriz...


Son Yorumlar